מאמרים

מתי כדאי לרכוש רצועה לחתול?

רצועה לחתול

על הפריט לחיות מחמד או ליתר דיוק לחתולים שנקרא רצועה לחתול שמעתם כבר?! אם נהיה כנים, רוב הסיכויים שגם אם אתם מגדלים חתול הרבה שנים, לא יצא לכם להיתקל בפריט זה.

רצועה לחתול זה בדיוק כמו מה שזה נשמע. רצועה שמחברים לקולר של החתול או סוג של רתמה שמלבישים על גוף החתול ומחברים אליה רצועה. באמצעות הרצועה מגוון הפעילויות שאפשר לעשות עם החתול שלכם הופך להיות מגוון ומעניין יותר:


-טיולים בטבע
-ספורט כמו הליכה או ריצה
-ניתן לקחת את החתול אתכם לקרובי משפחה
-ניתן לאלף את החתול
-אפשר לקחת את החתול אתכם לעבודה

כל מי שגידל חתול בעבר יודע שאסור להוציא את החתול מסביבת המגורים שלו (גם הבית בו הוא גר וגם הרדיוס של הרחובות הקרובים) כי חתולים קשורים למקום ולא כל כך לאנשים. בגלל שחתולים קשורים למקום כאשר מעבירים אותם למקום אחר (בין אם למקום מגורים אחר, לווטרינר או לחופשה עם קרובי משפחה או טיול בטבע) רוב הסיכויים שהוא יברח ויאבד לכם.

באמצעות הרצועה קל יותר להרגיל חתולים לסביבה חדשה וניתן לקחת אותם בקלות וללא חשש לעוד מקומות חוץ ממקום המגורים שלכם.


רצועה לחתול – נשמע מוזר? אז זהו ממש לא!


אולי צמד המילים רצועה לחתול- ישמע לכם מוזר או ירים את הגבות לחלק ממכם. אז זהו, רצועות לחתולים הם בכלל לא דבר מוזר והן דבר שכיח ומקובל מאוד בארצות המערב בדגש על קנדה, ארצות הברית ואנגליה.

הרצועה מאפשרת לבעלי החתול ללכת אתו לטיולים בחוף הים או בפארק ליד השכונה. באמצעות הרצועה לא צריך לפחד שהחתול ילך לאיבוד ואפשר לחוות אתו הרבה יותר חוויות משותפות שיעצימו את הקשר שלכם אתו ויקרבו בניכם.

כאשר תהיה לכם האפשרות לקחת את החתול שלכם אתכם לכל מקום – לא תצטרכו לשלם לפנסיון או לקאטסיטר כאשר תצאו מהבית למספר ימים או יותר – כי פשוט תוכלו לקחת את החתול שלכם אתכם כמעט לכל מקום!


האם ניתן לאלף חתולים כמו שמאלפים כלבים?


נשאלת השאלה האם ניתן לאלף באמצעות רצועה לחתולים חתולים? כאשר מרגילים כלב ללכת עם רצועה קל יותר לאלף אותו ולאכוף את המשמעת שלנו עליו. למעשה כשזה מגיע לחתולים, כמו אצל חתולים – הדבר אינו פשוט כל כך. חתולים הם חיה בעלת אופי עצמאי יותר ועקשן יותר מאשר כלבים ולכן גם קשה יותר לאלף אותם בהשוואה לכלבים.


האם חתול יכול ליהנות מטיולים בטבע עם רצועה כמו כלב?


חתול ממש כמו כלב יכול ליהנות מטיול עם רוצה בטבע. כמובן, שההנאה של החתול מהטיול תלויה במספר גורמים ומשתנים שונים:
-מזג האוויר
-האופי של החתול (האם הוא פחדן או חששן)
-המקום בו מטיילים
-האם החתול רעב או צמא
-האם החתול חברתי לאנשים אחרים או לחיות אחרות (ציפורים, כלבים וחתולים אחרים)

כל אחד מהגורמים שציינו יכול להשפיע על מידת ההנאה של החתול שלכם מטיולים שתעשו לו עם רצועה.


למה כדאי לחסן את החתול שלכם בכל החיסונים לפני שאתם לוקחים אותו לטייל בטבע?


אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליהם לפני שמשחררים חתול בית לרחוב או לחצר וגם לפני שמתחילים לקחת אותו לטיולים בטבע או בכל מקום אחר הוא שהחתול מסורס (או מעוקרת במקרה שזאת חתולה). עוד חשוב לשים לב שלחתול יש את כל החיסונים הנדרשים. 2 פעולות אלו סירוס\עיקור ומתן חיסונים יכולות להבטיח את הבטיחות של החתול שלכם ואת הבריאות שלו וגם למנוע ממנו לברוח או ללכת לאיבוד.

חתולים שאינם מסורסים או חתולות שאינן מעוקרות נוטים ללכת לחתולים מהמין השני בתקופות הייחום שלהם. חתולים זכרים גם נוטים פעמים רבות לריב עם חתולים זכרים אחרים על טריטוריה או על חתולה מסוימת. לכן, לקחת את החתול עם רצועה יכול להיות נהדר, אבל חשוב קודם כל לדאוג לבריאות ולביטחון שלהם.


אם הסתקרנתם ואתם רוצים לרכוש רצועה לחתול שלכם – כדאי לכם לעשות זאת כבר עכשיו. באתר שלנו תמצאו מגוון רחב של רצועות ואביזרים לחתולים בהזמנה אונליין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *